Projekt

Szeroko pojęta jakości życia w mieście tj. odpoczynek i rekreacja, ekologia, kultura, sport i rekreacja oraz turystyka
Stan realizacji
Modernizacja szczecińskich bulwarów
Czas realizacji
08-12-2014 - 30-12-2018
Opis

Szczecińskie, nadodrzańskie bulwary to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek miasta. To pachnące czekoladą, urzekające swoją urodą i charakteryzujące się niepowtarzalnym klimatem miejsce, przyciąga nie tylko turystów, ale również mieszkańców, którzy chętnie spędzają tu swój wolny czas. Nabrzeże Starówka zwyciężyło w trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu Property Design Awards w kategorii Najlepsza Przestrzeń Publiczna.
Sukcesywnie remontowane nabrzeża: Bulwar Elbląski, Bulwar Piastowski i Gdyński, a od 2017 r. Nabrzeże Starówka na szczecińskiej Łasztowni - to część planu odwracania Szczecina w stronę wody. Na Bulwarze Gdyńskim został wzniesiony Maszt Maciejewicza, a Aleje Żeglarzy ozdabia legendarny kot Umbriaga.
Szczecińskie bulwary to nie tylko atrakcyjna przestrzeń w centrum miasta służąca do odpoczynku, to wyjątkowe miejsce wykorzystywane jest także podczas wielu wydarzeń plenerowych, odbywających się nad Odrą, choćby podczas corocznych Dni Morza, czy Regat The Tall Ships Races.

Linki
Galeria